MTÜ Eesti Tsiviilallianss tähistab esimest sünnipäeva

Eesti Tsiviilallianss tähistab täna, Eesti iseseisvuspäeval, oma esimest sünnipäeva. Eesti kodanike põhiõiguste kaitseks loodud ühendus on esimese tegutsemisaasta jooksul kohtus vaidlustanud 44 riigi otsust. Neist kolmel juhul on kohus juba positiivse otsuse langetanud. Täna on pooleli veel 6 koroonatõendite, 5 karantiininõuetega ja 30 kohustusliku vaktsineerimist puudutavat kohtuasja.

Eesti Tsiviilallianssi asutaja Priit Vimberg ütles, et 2021. aasta 24. veebruariks olid Eesti ja ka kogu maailma inimesed juba pea aasta aega näinud aina suurenevat ülekohut: “Mõistsime, et inimeste põhiõiguste kaitsel ootab ees pikk ja kuluks teekond kohtutes. Täna täpselt aasta hiljem teame, et seisime õige asja eest – kohtute arvates on võimu omavad inimesed neile usaldatud võimu viimase kahe aasta jooksul korduvalt ja erinevatel viisidel kuritarvitanud.“.

Vimberg rõhutas, et võimu kuritarvitamine võib meid kõiki otseselt puudutada ja seetõttu on äärmiselt tähtis, et Eesti Tsiviilallianss jätkaks koos oma liikmete ja partneritega alustatud teekonda seistes kõigi Eestis elavate inimeste põhiõiguste eest. 

Alates asutamisest on Eesti Tsiviilallianssi peamine eesmärk olnud tagada, et riigivõim kehtestaks ja jõustaks nii otseselt koroonaviirusega seotud kui ka teisi piiranguid lähtuvalt õigusriiklikest põhimõtetest nagu seadusreservatsioon, põhiõiguste austamine ning põhiõiguste piiramise proportsionaalsus. 

Meie alliansi kaugem eesmärk on välistada ka tulevikus ohtlikke olukordi, kus järgmiste kriiside puhkedes jäävad eestlased järjest rohkem ilma oma põhiõigustest ja Eesti kaugeneb põhiseaduslikest väärtustest.

„Kui me selleks praegu ei valmistu ja oma põhiõiguste eest praegu ei seisa, siis võib juhtuda, et kõigest mõne aasta möödudes imestame kukalt kratsides, kuidas Eestis õigusriik küll ilma ühegi pauguta ära anti. Nii ei tohi mitte mingil juhul minna ja selle eest peame kõik ühiselt seisma,“ ütles Vimberg.

Selle, meie kõigi jaoks äärmiselt olulise teekonna edukaks läbimiseks vajame nii alliansi liikmete ja partnerite kui ka kõikide teiste Eesti tuleviku pärast südant valutavate inimeste toetust. Teie panus äärmiselt tähtis, sest sellest sõltub Eesti õigusriigi tulevik!

Tehes annetuse MTÜ Eesti Tsiviilallianss pangakontole EE447700771006016767 aitad meil seista kõigi eestlaste põhiõiguste ja meie riigi tuleviku eest. Iga annetatud sent aitab kaasa alliansi eesmärkide täitmisele!

Ülevaade pooleliolevatest kohtuasjadest.

Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on print
Print

NB! Meie kodulehe viited on Facebooki poolt blokeeritud. Kopeeri lehe aadress ja jaga oma sõbraga Messengeris.